0918 316 281
 

Chardonnay Bianco DOC 750ml

  • 5.39 € with Tax
  • 4.49 € ex Tax

Weight: 0.75L

Brand:

Product Code: 9012

EAN: 8008863000504

Availability: In Stock

Info for larger orders
Number of pieces in a carton: 6
Biele víno.

Botter
Víno slámovo žltej farby rodiace sa v miernom podnebí, kde severné Alpské vetry zmierňuje teplo mora. Zimy sú tu chladné a vlhké, letá horúce a dusné so strednou teplotou. Práve z tadiaľto pochádza Chardonnay Bianco vinárstva Botter.

Má elegantný a jemný buket s ľahkými tónmi čerstvého ovocia, je bohaté v ústach, harmonické a vytrvalé. Je vynikajúce ako neperlivý aperitív, ideálne k rafinovaným predjedlám, rybím pokrmom a vajíčkam.

Jeho spracovanie začína odstopkovaním zozbieraného a starostlivo pretriedeného hrozna Chardonnay, ktoré sa jemne lisuje. Získaný mušt sa kvasí 8-12 dní pri kontrolovanej teplote 15-17°C v nerezových nádržiach. Následne sa víno skladuje pri teplote 18-20°C v nerezových nádržiach až do stáčania.
Hrozno Chardonay
Hrozno Chardonay
Hrozno Chardonay


Botter - Veneto

HROZNO: Chardonnay
VINICE: Veneto
ZBER: začiatkom septembra
OBSAH ALKOHOLU: 12%
TEPLOTA PODÁVANIA: 10-12°C


Vinice Botter
Casa Vinicola Botter

Hovorí sa, že dobré víno potrebuje čas, aby odovzdalo svoje kvality, ale určite tiež potrebuje obetavosť a dôsledné úsilie. Botter sa môže spoľahnúť na tradíciu takmer sto rokov, počas ktorých sa tri generácie s veľkou vášňou oddávali tvoreniu vína a dali mu celé svoje srdce.
Spoločnosť bola založená v roku 1928 Carlom Botterom. Od toho času sa môže spoločnosť Botter pochváliť oceneniami svojich vín na medzinárodnej úrovni. Vinice Botter sú vo viacerých oblastiach Talianska (Veneto, Apúlia, Sicília), čím vytvárajú stopovú mapu talianskej vínnej kultúry.