0918 316 281
 

Pandoro Classico 1000g

  • 13.99 € with Tax
  • 11.66 € ex Tax

Weight: 1.00kg

Brand:

Product Code: 5025

EAN: 799729000537

Availability: Unavailable, seasonal product

Info for larger orders
Number of pieces in a carton: 6
Pandoro je sladká vianočná špecialita, originálna talianska pochúťka pôvodom z Benátok. Počas sviatkov je táto špecialita obľúbená už po celom svete.

Pandoro je tradične v tvare zrezaného kužeľa s 8 špicatými hranami vytvárajúcimi hviezdu.

História pečenia tejto pochúťky hovorí o starovekom umení pečenia chleba zvaného Pan d'Oro (doslovne: Zlatý chlieb) určeného iba pre benátsku aristokraciu. Zmienka o ňom je už zo starovekého Ríma, z 1. storočia, kde ho Plínius starší opisuje ako chlieb z "najjemnejšej múky skombinovaný s vajciami, maslom a olejom". Počas storočí sa v ýroba Pandora zdokonalila vo Verone, ktorá ležala na benátskom území. V roku 1894 patentoval Domenico Melegatti toto dezertné pečivo v tvare 8-cípej hviezdy, navrhnutý impresionistickým maliarom Angelom Dall'Oca Biancom.
Druh cesta, briošky, má žltkastú farbu vo vnútri, vzhľadom k prevahe vajec a vanilky medzi jeho zložkami. Tiež obsahuje múku, cukor, maslo, kakaové maslo a droždie.
Vo všeobecnosti platí, že Pandoro je naplnený krémom alebo kandizovaným ovocím ako v Panettone, zatiaľ čo v priebehu času boli vyvinuté viaceré jeho individuálne recepty. Preto je možné nájsť rôzne verzie: s pudingovou náplňou, čokoládou alebo práškovým cukrom.

Zloženie:
pšeničná múka, cukor, čerstvé vajcia získané z voľného chovu, maslo 16% (mlieko), kysnuté kvasnice (pšenica), emulgátor: mono a diglyceridy mastných kyselín rastlinného pôvodu, soľ, kakaové maslo, prírodné arómy.
Zloženie cukrového prášku: cukor, pšeničný škrob, príchute.

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 1706 / 407kcal, tuky 20g - z toho nasýtené mastné kyseliny 13g, sacharidy 48g - z toho cukry 23g, vláknina 0.79g, bielkoviny 7.5g, soľ 0.62g.