(0)31 / 38 131 70  (0)905 247 655
 

Farina MANITOBA Oro 1kg CAPUTO

  • 2.27 € with Tax
  • 1.89 € ex Tax
Farina MANITOBA Oro 1kg CAPUTO

Weight: 1.00kg

Brand:

Product Code: 3204

EAN: 8014601034168

Availability: In Stock

Info for larger orders
Number of pieces in a carton: 10
Múka Manitoba, typ "0".

Elastická múka s vysokou bielkovinovou hodnotou, ideálna do pečiva a kysnutých výrobkov.

Manitoba Oro je silná múka s vysokým obsahom bielkovín. Koláče, krémy a všetky štruktúrované kysnuté výrobky vrátane domácich sú jeho najbežnejším využitím. Dá sa však použiť aj v pizzeriách ako krájacia múka na spevnenie zmesí. Cesto z Manitoby je nadýchané a vydrží dlhšie čerstvé než cesto z bežných múk.

Manitoba je múka z pšenice siatej (Triticum aestivum) pôvodom z kanadskej provincii Manitoba - kde bola vypestovaná ako pšenica silná, chladu odolná. Nazýva sa „silná“ múka, aby sa odlíšila od iných, slabších múk. Sila múky je indikovaná hodnotou koeficientu W nameranou pomocou Chopinovho alveografu: čím vyššia hodnota, tým silnejšia je múka. Slabá múka má hodnotu W nižšiu ako 170, zatiaľ čo Manitoba má hodnotu W vyššiu ako 350.
Hlavnou charakteristikou tejto múky je, že obsahuje veľké množstvo nerozpustných bielkovín (glutenín a gliadín), ktoré pri kontakte s tekutinou vo fáze miesenia vytvárajú lepok. Ide teda o múku bohatú na lepok a chudobnú na škrob. Lepok tvorí húževnatú sieť, ktorá v kysnutých cestách zadržiava plyny z kysnutia, čo umožňuje, aby sa výrobok počas pečenia značne rozvinul. Mlyny Manitobu často používajú na „krájanie“ iných múk, čím sa zvyšuje celkový koeficient W.
Cesto z Manitoby je pružnejšie a pevnejšie, vhodné na spracovanie špeciálnych pekárskych výrobkov ako je  francúzska bageta, panettone alebo pandoro, dlhokysnutej pizze, ciaccia či veľkonočných syrových koláčikov a tiež špeciálnych cestovín.
Manitoba sa používa aj ako základ na prípravu Seitanu, ktorý niektorí vegetariáni a vegáni používajú ako zdroj bielkovín.
Hlavnou charakteristikou múky Manitoba je jej sila, ktorá ju v spojení s vysokým obsahom bielkovín a značnou absorpčnou schopnosťou vody predurčuje na najzložitejšie procesy, najmä na prípravu kysnutých cukrárskych výrobkov. Pre svoju silu a pružnosť je múka Manitoba vynikajúca na prípravu sladkých a slaných delikates, croissantov, šišiek a baba, ale aj špecialít ako focaccia genovese, dlhokysnuté pizze a tiež indického chleba s jeho charakteristickým okrúhlym tvarom, ktorý nejasne pripomína piadinu.

1kg
MÚKATyp "0"
BIELKOVINY14.50%
TRVANLIVOSŤ12 mesiacov
PEČENIEW370/390
ELASTICITAP/L 0,50/0,60


Zloženie: pšeničná múka typu "0".

Výživové hodnoty na 100g výrobku: energia 1482kJ / 350kcal, tuky 1.5g - z toho nasýtené mastné kyseliny 0.1g, sacharidy 69g - z toho cukry 1g, vláknina 3g, bielkoviny 14g, soľ 0.016g.
caputo
Caputo melie pšenicu od roku 1924 s veľkorysosťou a vášňou, aby profesionálom a pekárskym znalcom ponúkli to najlepšie z kvalitnej múky vyrábanej s veľkým rešpektom k surovinám a tradíciám.
Caputo vyrába široký sortiment múk vyrobených pre profesionálov v oblasti cestovín a sladkého cesta: niekoľko druhov múk určených pre rôzne potreby. Vďaka skúsenostiam získaným počas troch generácií majstra neapolských mlynárov garantuje extrémne vysoké štandardy kvality, aby profesionálni reštaurátori a remeselníci mohli čo najlepšie prejaviť svoju kreativitu.

Hodnota produktov Caputo je oceňovaná a uznávaná po celom svete, pretože vďaka metóde Caputo si ich múky úplne zachovávajú prirodzenú autenticitu chutí.