0918 316 281
 

Funghi Porcini al naturale "il boschetto" 810g

  • 21.48 € with Tax
  • 17.90 € ex Tax

Weight: 810.00g

Brand:

Product Code: 4031

EAN: 8002960503302

Availability: In Stock

Info for larger orders
Number of pieces in a carton: 12
Prírodné Hríbiky smrekové, krájané.

Prirodzene rastúce mladé Hríbiky smrekové (Boletus edulis a príbuzná skupina). Sú malých rozmerov, prirodzene konzervované vo vode a soli. Sú ideálne na prípravu prvého aj druhého chodu, sú skvelým aperitívom.

Hríby smrekové sú jednou z celosvetovo najkonzumovanejších lesných húb. Sú tak populárne čiastočne preto, že rastú v mnohých častiach sveta, a preto, že sú súčasťou rôznych kulinárskych tradícií. Sú aj nositeľmi výraznej chuti, ktorá oživuje mnoho vašich jedál.
Pri správnom sušení vám vydržia veľmi dlho. Len málo húb ľahko vyprodukuje takú výnimočnú, tmavú namáčaciu tekutinu, ktorá sa podobá vývaru.
Hríby smrekové majú vysoký obsah bielkovín a vlákniny, ale nízky obsah sacharidov a cukrov. Majú vysoký obsah aminokyselín, vitamínov B1, B2, C a D, selénu, draslíka, vápnika, fosforu. Majte na pamäti, že obsah vitamínov/minerálov sa bude líšiť v závislosti od pôdy, v ktorej rastú, a keďže tieto hríby nie sú pestované, pochádzajú z bohatej „divokej“ pôdy. Sú skvelým zdrojom beta-glukánov, ktoré podporujú kardiovaskulárne zdravie a posilňujú imunitný systém. Komunity, ktorí pravidelne konzumujú hríby, korelujú s nižším výskytom rakoviny.

Zloženie: hríb smrekový (Boletus edulis a príbuzná skupina), soľ, príchute, antioxidant: kyselina askorbová, korektor kyslosti: kyselina citrónová.

Výživové hodnoty na 100g výrobku: energia 132kJ / 32kcal, tuky 0g - z toho nasýtené mastné kyseliny 0g, sacharidy 3.7g - z toho cukry 0g, bielkoviny 2g, soľ 1.1g .
Boletus edulis