0918 316 281
 

Valdobbiadene Prosecco Superiore 750ml

  • 9.59 € with Tax
  • 7.99 € ex Tax

Weight: 0.75L

Brand:

Product Code: 9078

EAN: 8002550502326

Availability: In Stock

Info for larger orders
Number of pieces in a carton: 6
Extra suché, svetlé šumivé víno.

Maschio
Šumivé vína Maschio sa získavajú priamo z muštu, ktorý prešiel sekundárnou fermentáciou po dobu jedného mesiaca pri kontrolovaných teplotách 12-15°C. To pomáha zachovať charakteristickú sviežosť vína, zvyšuje jeho chuť a aromatické vlastnosti. Pri príprave Valdobbiadene Prosecco Superiore sa používa iba hrozno a mušt z ročníka uvedeného na etikete. Sekundárna fermentácia sa postupne zastavuje znížením teploty tlakovej nádoby, aby sa zabezpečila požadovaná úroveň zvyškového cukru.

Oblasť pôvodu hrozna používaného na výrobu Prosecca je oblasť, ktorá je najvýraznejšou časťou Valdobbiadene a ktorá využíva tie najlepšie expozície s dostatočnou termálnou exkurziou. Použité ovocie je veľmi starostlivo vybrané a to výhradne z deklarovaného ročníka. Valdobbiadene Prosecco Superiore môže každý rok podliehať miernym rozdielom, ktoré sú spôsobené počasím alebo inými javmi počas vegetačného obdobia.

Valdobbiadene Prosecco Superiore je vynikajúce ako aperitív. Je ideálne k rybím špecialitám, k čerstvému ovociu a zákuskom.

Región: najlepšie oblasti Valdobbiadene Prosecco D.O.C.G.
Hrozno: 85% Glera, 15% vybrané hrozná DOCG
Farba: slamovo žltá so zelenkavými odleskmi.
Vôňa: intenzívna s náznakmi kandizovaných citrónov a akáciových kvetov
Chuť: elegantná, zaoblená, ovocná
Alkohol: 11%
Obj. cukrov: 15g/l
Teplota podávania: 6-8°C