0918 316 281
 

Parmareggio Parmigiano Reggiano 150g - 12 mesi

  • 4.59 € with Tax
  • 3.83 € ex Tax

Weight: 150.00g

Brand:

Product Code: x1100

EAN: 8016129000847

Availability: Out Of Stock

Info for larger orders
Number of pieces in a carton: 16
Pravý parmezán kalibrovaný.

Tvrdý syr s 12-mesačným zrejúcim procesom, stredne tučný. Chutný syr s vyváženou a harmonickou chuťou. Je svetlej slamovej farby a jemných tónov bylín, kvetov a ovocia, je jemný a drobivý a odporúčaný aj ako snack.
Parmigiano Reggiano


Zloženie: mlieko, soľ, syridlo.

Výživové hodnoty na 100g výrobku: energia 1671kJ / 402kcal, tuky 30g - z toho nasýtené mastné kyseliny 20g, sacharidy 0g - z toho cukry 0g, bielkoviny 32g, soľ 1.6g, vitamín A - 430 μg (54% NRV*), kalcium - 1155 mg (231% NRV*), fosfor - 691 mg (99% NRV*).


PARMEZÁN

Parmezán alebo parmazán (tal. Parmigiano Reggiano) je veľmi tvrdý taliansky syr typu grana. Syr sa vyrába v oblastiach kraja Emilia-Romagna.

Syry sa formujú do zavalitých bochníkov v tvare bubna, pripomínajúceho malé pivové sudy. Kôra je lesklá zlatohnedej farby a veľkým písmom je na nej meno syra. Cesto má peknú slamovožltú farbu a krehkú zrnitú a štiepateľnú štruktúru, ktorá zrením tvrdne. Zrnitosť syra je hviezdicovitá, preto sa veľmi ťažko krája nožom. Vôňa má arómu hrozienok a sušeného ovocia s vínom. Syr má hutnú a šťavnatú chuť so slaným nábojom, ktorá doznieva v ústach veľmi dlho. Štruktúra parmezánu je bohatá na kryštály kazeínu.
Parmigiano Reggiano


Parmezán sa vyrába výhradne z nepasterizovaného mlieka a iba v období medzi 1. aprílom a 11. novembrom. Na začiatku výrobného procesu sa zmieša mlieko z predchádzajúceho večera s čiastočne odtučneným raňajším mliekom. Do zmesi sa pridá iniciačná kultúra a mlieko sa zohreje.

Keď obsah kyseliny mliečnej dosiahne požadovanú úroveň, pridá sa syridlo. Mlieko sa veľmi rýchlo zrazí. Tvaroh sa obráti a špeciálnym nástrojom s ostrými hranami, ktorý sa nazýva spino alebo tŕň, sa rozreže na kúsočky veľkosti obilného zrna. Keď sa tvaroh zohreje, klesne na dno syrového kotla a vytvorí tam celistvú masu. Tá sa z kotla vyberie do mušelínu, vloží do formy a zľahka lisuje. Potom sa na bochník vtlačí meno syra. Nakoniec sa parmezán namočí do slaného roztoku a uskladní na zrenie.