(0)31 / 38 131 70  (0)905 247 655
 

Pistacchio di Sicilia 150g

  • 9.99 € with Tax
  • 8.33 € ex Tax
Pistacchio di Sicilia 150g

Weight: 0.15kg

Brand:

Product Code: 5246

EAN: 8032523530575

Availability: In Stock

Info for larger orders
Number of pieces in a carton: 18
Sicílske pistácie, pražené a solené.

Pistácie zo Sicílie patria medzi najhodnotnejšie. Rastlina pistácie je naštepená na scornabeccu, rastline terebinth, ktorá má hlboké korene schopné priľnúť k strmému terénu a odolávať suchu.

Lúpané sicílske pistácie sú opečené a osolené soľou Trapani a sú ideálne ako aperitív.

Zloženie: pistácie, soľ.
Môže obsahovať stopy iných orechov: mandlí, lieskových orechov, vlašských orechov, kešu orieškov.

PISTÁCIA
Pistácia pravá (Pistacia vera) je malý ker s hrboľatým a skrúteným kmeňom, nie vyšším ako 6 metrov, s hlbokými koreňmi. Iba pár kilometrov od sopky Etna, v oblasti Bronte, rastie rastlina na lávových kameňoch, ktoré sú nevhodné pre iný typ vegetácie. Terén charakterizovaný predovšetkým skalami, ktoré sa vynárajú na povrch, vytvára prekážky pre mechanický zber pistácií, čo má za následok vysoké výrobné náklady. Náročný ručný zber na týchto plochách je dôvodom, prečo je pre pistácie od Etny potrebný dvojročný výrobný cyklus.
Po zbere sa pistácie ošúpu pomocou remeselných systémov a potom sa nechajú asi týždeň sušiť na slnku. Z lúpaných plodov sa získava pistácia v škrupine, miestne nazývaná "tignosella", ktorá sa následne šúpaním zbaví škrupiny, aby sa mohla uviesť na trh. Lúpanie prebieha technologickým procesom - krátkym vystavením plodu vysokotlakovej vodnej pare, ktorá spôsobí oddelenie endokarpu. Zelené pistácie potom prechádzajú zložitým nízkorýchlostným sušiacim okruhom a z neho do elektronického triediaceho stroja, ktorý vyradí zrná nevhodnej farby.
V chladnom a suchom prostrední si výrobok zachová svoju farbu aj niekoľko mesiacov.