(0)31 / 38 131 70  (0)905 247 655
 

SEMIS Montepulciano d´Abbruzo DOC 750ml

  • 26.40 € with Tax
  • 22.00 € ex Tax
SEMIS Montepulciano d´Abbruzo DOC 750ml

Weight: 0.75L

Brand:

Product Code: 9055

Availability: In Stock

Info for larger orders
Number of pieces in a carton: 6
SEMIS Montepulciano d´Abbruzo
Červené víno tmavej granátovej farby s fialovými odleskmi a vôňou lesných plodov.

Plné, silné červené víno, zrelé, intenzívne a elegantné, s dlhotrvajúcou dochuťou.
V nose je aromatické, mierne labužnícke, mierne silné a ponúka koncentráciu. Odhaľuje tóny zrelých lesných plodov a rozdrvených ríbezlí v kombinácii s menej nápadnými tónmi bazy a lesných jahôd. Vyznačuje sa ráznou minerálnosťou, jemným náznakom kubénskeho a sladkého korenia a veľmi diskrétnym náznakom suchej miestnej lesnej pôdy. Chuť je ovocná, svieža, vyvážená a ponúka eleganciu, koncentráciu, plnosť a tiež krásnu definíciu. Na poschodí toto víno vyjadruje tóny rozdrvených ostružín, divých červených bobúľ a tónov čerešní a lesných jahôd spojených s malými dotykmi rozdrvených ríbezlí, sladkého korenia (vanilka, muškátový orech), ale aj diskrétnych náznakov čokolády.
Je to víno s intenzívnou vôňou, dobrou štruktúrou a dlhotrvajúcou dochuťou.

SEMIS Montepulciano d´Abbruzo sa vyrába zo 100% hrozna Montepulciano, ktoré je schopné produkovať mimoriadne silné vína. Semis je vinifikovaný špeciálnou metódou vyvinutou vinohradníkom Collefrisio práve pre toto víno. Macerácia trvá celý rok, aby sa extrahovala farba, triesloviny a príchute. Po vínnom kvasení sa víno skladuje 24 mesiacov v barikách, potom ešte 3 roky dozrieva vo fľaši, kým je uvoľnené na trh. Celkovo príprava tohto vína trvá 6 rokov od roku zberu až do uvedenia vína na trh.

SEMIS Montepulciano d´Abbruzo je samo o sebe takmer jedlom. Dobre sa kombinuje s chutnými syrmi alebo pikantnými špecialitami so zveriny.Kde sa pestuje hrozno
Odroda: 100% Montepulciano
Oblasť: Abruzzo
Teplota podávania: 16-18°C
Alkohol: 14,5%


Collefrisio
Cantina Collefrisio

Vinárstvo Collefrisio sa narodilo v kopcoch Frisa v Abruzze, zo spojenia Amedea De Luca a Antonia Patricelliho, vinárov tretej generácie. Vinárstvu, ktoré je položené v zemepisnom pásme vhodné na pestovanie viniča a výrobu vína, sa podarilo spojiť vysokokvalitný štandard s konzistentným počtom fliaš z viacerých viníc s celkovou rozlohou 35 hektárov, čím sa stalo stredne malým podnikom s orientáciou na kvalitné vína, pružne reagujúcim na požiadavky trhu. Collefrisio je schopné interne riadiť celý výrobný proces od zberu hrozna až po logistiku so zásielkami pre celý svet. Ponuka pre zákazníkov je doplnená o veľkolepú degustačnú miestnosť a rôzne vinárske podujatia.