(0)31 / 38 131 70  (0)905 247 655
 

SEMIS Bianco Terre di Chieti IGT 750ml

  • 26.28 € with Tax
  • 21.90 € ex Tax
SEMIS Bianco Terre di Chieti IGT 750ml

Weight: 0.75L

Brand:

Product Code: 9058

Availability: In Stock

Info for larger orders
Number of pieces in a carton: 6
SEMIS Bianco Terre di Chieti
Svetlé víno slamovo žltej farby s bohatou vôňou zrelého žltého ovocia.

Suchá, silná chuť, mierne horká na podnebí; vytrvalá a výrazná dochuť.
Víno s krásnou žltou farbou, s bohatou vôňou zrelého žltého ovocia; tónmi čerstvého egrešu, grapefruitu a citrónu. Dobre štruktúrované, vyrovnané, jemne kyslé.

Toto lahodné víno je vytvorené z troch odrôd - Trebbiano, Falanghina a Pecorino, ktoré sa zbierajú výhradne ručne. Po zbere sa hrozno fermentuje pri nízkej teplote. Potom nasleduje dozrievanie viac ako 12 mesiacov v malých francúzskych dubových sudoch.

SEMIS Bianco Terre di Chieti je výborné ako aperitív, ale skvelo dopĺňa predjedlá a občerstvenie, alebo pochúťky, ako napríklad bravčová panenka s citrónom, cestoviny s orechmi alebo údené ryby. Pre skutočného nadšenca je to víno perfektné k domácim kroketám s citrónom a vyprážanou petržlenovou vňaťou.Kde sa pestuje hrozno
Odroda: Trebbiano, Falanghina, Pecorino
Oblasť: Abruzzo
Teplota podávania: 10°C
Alkohol: 14%


Collefrisio
Cantina Collefrisio

Vinárstvo Collefrisio sa narodilo v kopcoch Frisa v Abruzze, zo spojenia Amedea De Luca a Antonia Patricelliho, vinárov tretej generácie. Vinárstvu, ktoré je položené v zemepisnom pásme vhodné na pestovanie viniča a výrobu vína, sa podarilo spojiť vysokokvalitný štandard s konzistentným počtom fliaš z viacerých viníc s celkovou rozlohou 35 hektárov, čím sa stalo stredne malým podnikom s orientáciou na kvalitné vína, pružne reagujúcim na požiadavky trhu. Collefrisio je schopné interne riadiť celý výrobný proces od zberu hrozna až po logistiku so zásielkami pre celý svet. Ponuka pre zákazníkov je doplnená o veľkolepú degustačnú miestnosť a rôzne vinárske podujatia.