(0)31 / 38 131 70  (0)905 247 655
 

Prosciutto crudo di Parma 70g

  • 3.19 € with Tax
  • 2.66 € ex Tax
Prosciutto crudo di Parma 70g

Weight: 70.00g

Brand:

Product Code: 2061

EAN: 8004225040348

Availability: In Stock

Info for larger orders
Number of pieces in a carton: 7
Solená surová šunka di Parma, nárez.

pii
Charakteristická a najmä jemná chuť odhaľuje pravú parmskú šunku, ktorá minimálne 16 mesiacov prirodzene zreje a suší sa na vzduchu. Je vyrobená 100% prírodne, bez prísad a konzervačných látok, bez lepku. Pôvod, proces výroby a zrenie parmskej šunky podliehajú prísnym ustanoveniam „Consorzio Prosciutto di Parma“ a sú trvalo zabezpečované pravidelnými kontrolami kvality.

Zloženie: bravčové stehno, soľ.

Výživové hodnoty na 100g výrobku: energia 1108kJ / 266kcal, tuky 18g - z toho nasýtené mastné kyseliny 6.5g, sacharidy 0g - z toho cukry 0g, bielkoviny 26g, soľ 5.2g.

Prosciutto crudo di Parma
CASA MODENA
Casa Modena je ako veľký stôl, ktorý kombinuje typické talianske príchute s jednoduchým, ale útulným spôsobom života, La Dolce Vita. Všetky kulinárske zážitky sú ospravedlnením pre cestovanie a objavovanie, preto Casa Modena sprostredkuje cez svoje špeciality chute a vône Talianska.
V srdci Talianska sa nachádza región kulinárskej dokonalosti - Emilia Romagna, kde aj bola Casa Modena založená. V oblasti, kde je jedlo vždy pripravené s úsmevom. A práve v tomto regióne sa kulinárske talenty jeho obyvateľov povýšili na umeleckú úroveň, čím sa vytvorilo to, čo sa dnes nazýva „taliansky žalúdok“ - domov blahobytu a dobrého jedla.

casa modena
Chuť a príjemnosť pri jedálenskom stole je vážna záležitosť. Preto Casa Modena vždy dbá na kvalitu surovín, po najprísnejšie dodržiavanie hygienických predpisov počas celého výrobného procesu, ako aj technologické inovácie na našich výrobných miestach, a to všetko pri rešpektovaní gastronomické tradície.

Počiatky talianskeho mäsiarstva siahajú do čias Rímskej ríše. Už vtedy región Emilia Romagna značne rozvinul umenie mäsiarstva vďaka povahe územia. Región mal v dubových lesoch všetky potrebné prvky, soľ potrebnú na solenie, slnečné počasie. Preto miestna populácia rýchlo začala chovať ošípané kŕmené gaštanmi. K tomu sa pridala skutočnosť, že región bol miestom zastavenia sa pre cestujúcich a miestom stretnutí mnohých ľudí, vrátane odborníkov na solenie bravčového mäsa, ako boli napríklad Etruskovia, Galovia a Rimania. V tomto období sa odovzdali prvé recepty na klobásy a šunky.
V nasledujúcich storočiach si toto umenie predkov zachovali mnísi a v stredoveku bolo bravčové mäso rozšírené vďaka príchodu korenia z východu, čím sa zmenil spôsob konzumácie mäsa.
Po roku 1000 sa mäso z bravčového mäsa stalo špecializovaným remeslom a v každom meste boli založené silné združenia majiteľov mäsiarov. V období renesancie sa Modena stala známou svojimi klobásami a salámami a Bologna pre svoju Mortadellu.