0918 316 281
 

Garda Pinot Grigio 750ml

  • 9.48 € with Tax
  • 7.90 € ex Tax

Weight: 0.75L

Brand:

Product Code: 9069

EAN: 8006393310551

Availability: In Stock

Info for larger orders
Number of pieces in a carton: 6
Garda Pinot Grigio
Svetlé víno slamovo žltej farby so zelenkavými odtieňmi.

Víno s intenzívnou vôňou bieleho ovocia s tónmi jablka a hrušky, s jemnými kvetinovými pocitmi, ktoré pripomínajú jazmín. Ostré a príťažlivé v ústach, príjemne plnohodnotné a huňaté.

Vinice sa nachádzajú v kopcovitej oblasti pri jazere Garda, 200-350m nad morom. Pôda má strednú textúru, je prevažne ílovitá, sopečného pôvodu.
Hrozno Pinot Grigio sa zbiera výlučne ručne. Lisujú sa celé strapce - a to jemným stlačením, kým sa gravitačne neusadia. Kvasenie prebieha pri teplote 16°C. Víno dozrieva približne 6 mesiacov v nádržiach z nehrdzavejúcej ocele.

Garda Pinot Grigio je vhodné k predjedlám, bielemu mäsu, vegetariánskym jedlám, hubám alebo rybím pokrmom. Skvelý je aj ako aperitív.Kde sa pestuje hrozno
Odroda: 100% Pinot Grigio
Oblasť: Garda (Veneto)
Zber: od konca augusta do začiatku septembra
Teplota podávania: 8-10°C
Alkohol: 12,5%


Rocca Sveva
Rocca Sveva

Vinárstvo sídliace v rovnomennej starobylej dedine Rocca Sveva, v dedine s hlbokými koreňmi, bohatou históriou a legendami, v dedine, ktorá je strážcom ušľachtilých vedomostí. Vinárstvo Rocca Sveva so svojimi sugestívnymi vínnymi pivnicami, starobylou vilu, sviežim botanickým parkom a experimentálnou vinicou je skutočnou poctou histórii, tradícii a kultúre vína. Spoločnosť z vlastnej iniciatívy podporuje ochranu územia, ktorej cieľom je prostredníctvom štyroch ukazovateľov (Územie, Vzduch, Vinohrad, Voda) analyzovať udržateľnosť svojej práce. Záväzkom je obmedziť používanie herbicídov a pesticídov s cieľom čo najviac vykonávať poľnohospodárstvo, ktoré rešpektuje životné prostredie a jeho prírodné ekosystémy. Cieľom je neustále zlepšovanie environmentálnych vplyvov.
Vinárstvo Rocca Sveva je držiteľom dokumentu V.I.V.A.


Rocca Sveva | DOC
Rocca Sveva DOC