(0)31 / 38 131 70  (0)905 247 655
 

COREROSA DOC Primitivo Rosato 750ml

  • 10.99 € with Tax
  • 9.16 € ex Tax
COREROSA DOC Primitivo Rosato 750ml

Weight: 0.75L

Brand:

Product Code: 9028

EAN: 8020685009398

Availability: In Stock

Info for larger orders
Number of pieces in a carton: 6
COREROSA DOC Primitivo Rosato
Svetlé víno čerešňovo-ružovej farby, s jemne ovocnou a kvetinovou vôňou, s náznakmi čerešne a maliny.

Ružové srdce zo Salenta. Corerosa reprezentuje vášeň Due Palme pre výrobu vína v ružovom, ako aj poctivý výber hrozna z vidieku.

Trendom Rosé je neustály a exponenciálny rast, a to v Taliansku i v zahraničí, preto neprekvapí Gold Edition najlepšieho ružového, získaného z vybraného hrozna Primitivo, s nádychom Aleatico, vinifikovaného v ružovom, t.j. s veľmi krátkym kontaktom medzi muštom a kožou. Hrozno Primitivo sa zbiera posledných 10 dní v auguste. Po krátkej kryomacerácii nasleduje kvasenie pri kontrolovanej teplote 15°C. Corerosa dozrieva v oceľových nádržiach.

Chuť má zdravú a vyváženú, s dobrou sapiditou na podnebí a výraznou kyslosťou, ktorá zvyšuje jej sviežosť.

COREROSA je ideálna k jedlám z morských plodov, tiež k bielemu mäsu a studeným predjedlám.Kde sa pestuje hrozno
Odroda: Primitivo a Aleatico
Označenie: Primitivo di Manduria DOC
Oblasť: Apúlia
Zber: august
Teplota podávania: 11-20°C
Alkohol: 12,5%
COREROSA
Cantine Due Palme

Due Palme je jedno z najväčších vinárstiev v Apúlii. Dnes je celosvetovo známe a uznávané pre svoju kvalitu. Due Palme od svojho vzniku v roku 1989 slávilo so svojimi vínami mnoho úspechov. Má 2500 ha viníc nachádzajúcich sa v trojuholníku pôdy, ktorá pokrýva provincie Brindisi, Taranto a Lecce, v srdci Salento. Za úspechom tohto družstva s dnes už viac ako 1200 družstevníkmi stojí uznávaný enológ Angelo Maci s mimoriadnou vášňou pre pôdu, vinič a víno, ktorého zásluhou dosiahlo Due Palme mnoho ocenení a ročný predaj 9 miliónov fliaš. Angelo Maci od založenia Due Palme až dodnes výrazne podporuje výskum kvality a najmodernejších poľnohospodárskych a vinárskych techník v kombinácii s väčšou úctou k životnému prostrediu a spotrebiteľovi (Cantine Due Palme je spoločnosť, ktorá bola oficiálne uznaná ako nevyužívajúca žiadne chemické insekticídy).
Vinárstvo Due Palme