(0)31 / 38 131 70  (0)905 247 655
 

Chiaropuro Bianco Veronese 750ml

  • 11.88 € with Tax
  • 9.90 € ex Tax

Weight: 0.75L

Brand:

Product Code: 9070

EAN: 8006393309807

Availability: In Stock

Info for larger orders
Number of pieces in a carton: 6
Chiaropuro
Svetlé víno slamovo žltej farby so zlatými odtieňmi.

Chiaropuro, čo znamená "čisté a jasné", je zmesou aromatických bielych hrozien, ktoré rastú v kopcoch v okolí mesta Verona: Incrocio Manzoni, Müller Thurgau, Garganega a Moscato.

V jeho vôni vládnu zrelé marhule, banán a melón, cítiť aj jemný náznak limetky. Chuť má veľkorysú a dobre vyváženú, s jemným nádychom štipľavej šalvie a kvitnúcim limetkovým kvetom, na poschodí s vynikajúcou hĺbkou, s plným objemom v ústach.

Strapce hrozien sa najprv prirodzene sušia na viniči po dobu 10-15 dní, sušenie pokračuje ďalších 10 dní na rákosových rohožiach. Po kvasení víno zreje v nádržiach z nehrdzavejúcej ocele.

Chiaropuro je výborné k predjedlám, ako je napríklad teľacie v tuniakovej omáčke, alebo s cestovinami Vongole s čerstvou petržlenovou vňaťou. Dobre dopĺňa ľahké občerstvenie a je osviežujúcim spoločníkom na spoločenských udalostiach.


Incrocio Manzoni alebo hrozno Manzoni je rodina odrôd hrozna pomenovaná podľa profesora Luigiho Manzoniho (1888-1968), riaditeľa najstaršej talianskej školy vinohradníctva a vinárstva v Conegliane v regióne Benátsko. Manzoni vytvoril nové odrody viniča v 20. a 30. rokoch 20. storočia výberom, krížením a štepením viniča Pinot Bianco a Rizlingu. Jeho rodičia sa pestujú prevažne v chladnom podnebí a hrozno Manzoni preferuje to isté, a ako taký je vhodný pre chladné podmienky pestovania nachádzajúce sa v mnohých viniciach oblasti Veneto. Manzoni, pre svoju jemnosť a eleganciu, dobrú alkoholovú silu a kyslosť, vie vytvoriť pozoruhodné kvalitné víno, ktoré je krásne vyvážené, vždy jemné, ale zároveň plné. Zvyčajne sa používa pri výrobe suchých bielych vín, ktoré vďaka nemu majú korenisté a kvetinové tóny a nádych minerality. Hrozno sa zbiera 1 až 10 deň v septembri.
Müller Thurgau vyšľachtil v roku 1882 profesor Herrmann Müller (pôvodom zo švajčiarskom kantónu Thurgau) vo Výskumnom a šľachtiteľskom ústave v nemeckom Geisenheime, kde vtedy vyučoval botaniku, a to krížením odrôd Rizling rýnsky a Madeleine Royale. Hrozno sa používa na výrobu bielych vín, ktoré vynikajú jemnou muškátovo-ovocnou vôňou a stredne plnou a harmonickou chuťou. Je to stredne skorá odroda, zbiera sa okolo 15. septembra.
Garganega má dobrú štruktúru, obsahuje veľké množstvo minerálov vďaka sopečnej pôde, kde sa sadí a špecifikuje ho jemná kvetinová vôňa. Pestovatelia Garganegy oceňujú veľkorysé výnosy odrody a voľnú štruktúru strapcov, ktorá zvyšuje ventiláciu a znižuje riziko plesňového ochorenia. Garganega má miernu kyslosť, elegantný parfum a vysokú koncentráciu aromatických zlúčenín.
Moscato je starobylá odroda pochádzajúca z Egypta a Perzie, vyznačujúca sa výraznou sladkou kvetinovou vôňou, ktorá je spôsobená vysokou koncentráciou monoterpénov v hrozne. "Rodina Moscato" je vysoko obývaná, má viac ako 200 odlišných členov, ktoré sa pestujú po celom svete. Medzi týmito mnohými rôznymi odrodami hrozna sa vo výrobe vína používa široká škála odrôd, medzi ktoré patria Moscato d’Asti, Muscat blanc à Petits Grains, Muscat of Alexandria, Muscat of Scanzorosciate, Muscat Hamburg alebo Muscat Ottonel.Kde sa pestuje hrozno
Odroda: Incrocio Manzoni, Müller Thurgau, Garganega, Moscato
Oblasť: Verona
Zber: september, podľa odrody
Teplota podávania: 8-10°C
Alkohol: 12,5%


Rocca Sveva
Rocca Sveva

Vinárstvo sídliace v rovnomennej starobylej dedine Rocca Sveva, v dedine s hlbokými koreňmi, bohatou históriou a legendami, v dedine, ktorá je strážcom ušľachtilých vedomostí. Vinárstvo Rocca Sveva so svojimi sugestívnymi vínnymi pivnicami, starobylou vilu, sviežim botanickým parkom a experimentálnou vinicou je skutočnou poctou histórii, tradícii a kultúre vína. Spoločnosť z vlastnej iniciatívy podporuje ochranu územia, ktorej cieľom je prostredníctvom štyroch ukazovateľov (Územie, Vzduch, Vinohrad, Voda) analyzovať udržateľnosť svojej práce. Záväzkom je obmedziť používanie herbicídov a pesticídov s cieľom čo najviac vykonávať poľnohospodárstvo, ktoré rešpektuje životné prostredie a jeho prírodné ekosystémy. Cieľom je neustále zlepšovanie environmentálnych vplyvov.
Vinárstvo Rocca Sveva je držiteľom dokumentu V.I.V.A.