(0)31 / 38 131 70  (0)905 247 655
 

Appassimento Rosso 750ml

  • 13.99 € with Tax
  • 11.66 € ex Tax
Appassimento Rosso 750ml

Weight: 0.75L

Brand:

Product Code: 9054

EAN: 8033389861094

Availability: In Stock

Info for larger orders
Number of pieces in a carton: 6
Appassimento Rosso
Tmavočervené víno s vôňou zrelého čerstvého ovocia a ostružín.

Chuť má plnú, okrúhlu a jemnú, dopĺňa ju vyvážená a dlhá aromatická dochuť.

Víno je zmesou hrozien Montepulciano, Sangiovese a Merlot, ktoré sa pozbierajú v neskoršom období, takže na viniči mierne zoschnú. Po zbere, počas kvasenia zostávajú kože dlhšie pri víne pre extra farbu a intenzitu chuti. Víno dozrieva v nádržiach z nehrdzavejúcej ocele.
Appassimento je taliansky termín pre proces sušenia hrozna, ktorý sa používa na výrobu vysoko koncentrovaných alebo sladkých vín. Víno Appassimento sa preslávilo najmä pre vína ako Amarone a Ripasso, ale táto metóda sa používa v celej krajine.

Appassimento Rosso je veľmi zrelé, silné a koncentrované. Je vhodné k výdatným jedlám s duseným a grilovaným mäsom, alebo na vychutnávanie ako aperitív pri večerných posedeniach.Kde sa pestuje hrozno
Odroda: 60% Montepulciano, 20% Sangiovese, 20% Merlot
Oblasť: Abruzzo
Teplota podávania: 16-18°C
Alkohol: 14%


Collefrisio
Cantina Collefrisio

Vinárstvo Collefrisio sa narodilo v kopcoch Frisa v Abruzze, zo spojenia Amedea De Luca a Antonia Patricelliho, vinárov tretej generácie. Vinárstvu, ktoré je položené v zemepisnom pásme vhodné na pestovanie viniča a výrobu vína, sa podarilo spojiť vysokokvalitný štandard s konzistentným počtom fliaš z viacerých viníc, čím sa stalo stredne malým podnikom s orientáciou na kvalitné vína, pružne reagujúcim na požiadavky trhu. Collefrisio je schopné interne riadiť celý výrobný proces od zberu hrozna až po logistiku so zásielkami pre celý svet. Ponuka pre zákazníkov je doplnená o veľkolepú degustačnú miestnosť a rôzne vinárske podujatia.