(0)31 / 38 131 70  (0)905 247 655
 

Valpolicella Superiore 750ml

  • 11.99 € with Tax
  • 9.99 € ex Tax
Valpolicella Superiore 750ml

Weight: 0.75L

Brand:

Product Code: 9072

EAN: 8006393305168

Availability: In Stock

Info for larger orders
Number of pieces in a carton: 6
Valpolicella Superiore
Červené víno jasnej rubínovej farby s intenzívnou ovocnou vôňou s tóny červených bobúľ a višne.

Suché víno s chuťou rafinovanou, harmonickou a zamatovou. Na poschodí s dobrou štruktúrou a vytrvalou dochuťou, s konzistentným a elegantným tanínom.

Valpolicella Superiore tvoria hrozná Corvina, Rondinella a Molinara, ktoré sa pestujú v oblasti Valpolicella DOC. Po ručnom zbere sa hrozná ponechajú macerovať asi 15 dní. Nasleduje lisovanie a zrenie vo veľkých dubových sudoch po dobu najmenej 10 mesiacov. Víno dokončí svoju rafináciu vo fľaši.

Valpolicella Superiore je ideálne víno k cestovinám s mäsovou omáčkou, hovädziemu mäsu, zverine a tvrdým syrom ako sú parmezán alebo Pecorino. Samozrejme, skvelé je aj ako aperitív.Kde sa pestuje hrozno
Odroda: 70% Corvina, 20% Rondinella, 10% Molinara
Oblasť: Valpolicella (Veneto)
Teplota podávania: 14-16°C
Alkohol: 13%


Rocca Sveva
Rocca Sveva

Vinárstvo sídliace v rovnomennej starobylej dedine Rocca Sveva, v dedine s hlbokými koreňmi, bohatou históriou a legendami, v dedine, ktorá je strážcom ušľachtilých vedomostí. Vinárstvo Rocca Sveva so svojimi sugestívnymi vínnymi pivnicami, starobylou vilu, sviežim botanickým parkom a experimentálnou vinicou je skutočnou poctou histórii, tradícii a kultúre vína. Spoločnosť z vlastnej iniciatívy podporuje ochranu územia, ktorej cieľom je prostredníctvom štyroch ukazovateľov (Územie, Vzduch, Vinohrad, Voda) analyzovať udržateľnosť svojej práce. Záväzkom je obmedziť používanie herbicídov a pesticídov s cieľom čo najviac vykonávať poľnohospodárstvo, ktoré rešpektuje životné prostredie a jeho prírodné ekosystémy. Cieľom je neustále zlepšovanie environmentálnych vplyvov.
Vinárstvo Rocca Sveva je držiteľom dokumentu V.I.V.A.


Rocca Sveva | DOC
Rocca Sveva DOC