(0)31 / 38 131 70  (0)905 247 655
 

Olio extra vergine di oliva "Verdenso" non filtrato 1L

  • 14.39 € with Tax
  • 11.99 € ex Tax
Olio extra vergine di oliva "Verdenso" non filtrato 1L

Weight: 1.00L

Brand:

Product Code: 6029

EAN: 8007150903931

Availability: In Stock

Info for larger orders
Number of pieces in a carton: 12
Nefiltrovaný extra panenský olivový olej.

Prvý lis za studena, olej výberovej kategórie získaný priamo z olív a výlučne mechanickými spôsobmi, bez filtrácie.

Verdenso je nefiltrovaný olej s živou chuťou. V spodnej časti fľaše možno nájsť olejovú usadeninu. K tomu dochádza, ak olej nie je vôbec filtrovaný, aby sa zachovali jeho živiny v celom svojom rozsahu, vrátane cenných látok, ako je biophenols.
Pri procese filtrácie olej pod tlakom prechádza rúrkami filtrovacích zariadení, pričom vzniká teplo a olej sa znehodnocuje. V nefiltrovanom oleji naproti tomu čiastočky dužiny a teda aj cenné látky ostávajú. Kvalita takéhoto oleja je vyššia.
Pravé nefiltrované oleje navyše rýchlo sedimentujú a pri skladovaní ostávajú číre, ak ich teda prudkým pohybom nerozvírite, usadenina sa do jedla ani nedostane.

Zloženie: nefiltrovaný olivový olej extra panenský.

Výživové hodnoty na 100g výrobku: energia 3367kJ / 819 kcal, tuky 91g - z toho nasýtené mastné kyseliny 18g, mono nenásytené 62g, poly nenasýtené 11g, sacharidy 0g - z toho cukry 0g, bielkoviny 0g, soľ 0g.

Použitie: Je vhodný do šalátov a na opekanie chlebov alebo ako doplnok do slaných a korenistých omáčok. Výborne sa hodí k všetkým druhom zeleniny.


Olitalia
OLITALIA
Už viac ako tridsať rokov je Olitalia synonymom chuti a kvality. Pri výrobe olejov a octov sa stará o celý proces, od výberu surovín až po certifikáty kvality, s dôsledným pohľadom na zdravie spotrebiteľa. Olitalia úspešne varí z obľúbeného receptu, ktorý sa skladá z dvoch častí vedomostí, dvoch častí nadšenia a trochy inovácie.