0918 316 281
 

Nero d’Avola Sicilia DOC 750ml

  • 5.59 € with Tax
  • 4.66 € ex Tax

Weight: 0.75L

Brand:

Product Code: 9008

EAN: 8008863004533

Availability: In Stock

Info for larger orders
Number of pieces in a carton: 6
Suché červené víno.
Caleo

Sicílske víno intenzívnej červenej farby, s vôňou jemne korenistou a ovocnou s tónmi černíc, čučoriedok a moruše, chuťovo zaoblené a ovocné s dobre integrovanými tanínmi.

Nero d'Avola je skvelé víno k pečenému alebo grilovanému mäsu, divine alebo k tvrdým zrejúcim syrom.

Víno sa vyrába vo východnej časti Sicílie z hrozna Nero d'Avola. Zozbierané a odstopkované hrozno je vinifikované 7-8 dňovou maceráciou pre získanie farby a štruktúry. Alkoholická a jablčno-mliečna fermentácia prebieha v oceľových nádržiach pri kontrolovanej teplote 25-27°C. Ďalej víno zreje vo fľaši.
Hrozno primitivo
Hrozno primitivo
Hrozno primitivo

Caleo - Sicilia

HROZNO: Nero d’Avola
VINICE: Sicília
ZBER: v polovici septembra
OBSAH ALKOHOLU: 13%
TEPLOTA PODÁVANIA: 18-20°C


Vinice Botter
Casa Vinicola Botter

Značka Caleo je nedávnym počinom rodiny Botter, ktorej vinársky príbeh sa začal písať na začiatku 20. storočia a je jedným z pokračujúcich úspechov až do dnešných dní. Carlo Botter, pôvodom farmár, opustil polia Veneto a začal sprostredkúvať vína. Poslal svoje sudy do najlepších hostincov v Benátkach a oblasti okolo Piave, pričom cestoval po kanáloch tejto oblasti. Za zarobené peniaze začal stavať vlastné pivnice a kupovať najlepšie dostupné pozemky. V 50. rokoch 20. storočia vína Botter vyvážal do oblastí mimo Veneta. V 60. rokoch začal vyvážať vlastné vína do viacerých európskych krajín. Odvtedy rozšíril svoju produkciu o vína z Apúlie, Abruzzi a Sicílie.

Časť produkcie pochádza z vlastných viníc, ktoré pozostávajú najmä z aluviálnej bohatej pôdy v Benátsku a Furlánsku. Časť výroby je zariadená pestovateľmi, ktorí s rodinou Botterovcov roky spolupracujú a ide v podstate o rozšírenie vlastných vinohradov.

Rodina Botterovcov pomaly expandovala na zahraničné trhy, pričom sa pri svojom raste ubezpečila, že si udrží úroveň kvality. Táto opatrnosť im vyniesla povesť spoľahlivých a orientovaných na kvalitu. Na spoločnosti Botter nie je nič chladné alebo továrenské. Sú nadšení, zvedaví a vrúcni. Botter je rodinný podnik, ktorý funguje so švajčiarskou efektívnosťou a talianskou dušou.