(0)31 / 38 131 70  (0)905 247 655
 

Merlot Veneto IGT 750ml

  • 5.29 € with Tax
  • 4.41 € ex Tax

Weight: 0.75L

Brand:

Product Code: 9010

EAN: 8008863013726

Availability: In Stock

Info for larger orders
Number of pieces in a carton: 6
Suché červené víno.

Botter
Elegantné, dobre štruktúrované víno s typickou rubínovo-červenou farbou. Intenzívny, dlhotrvajúci a príjemný bouquet ríbezlí a fialiek. Chuť je jemná a dobre vyvážená, elegantná a harmonická.

Odroda Merlot pravdepodobne pochádza z francúzskeho regiónu Bordeaux, kde vznikla spontánnym krížením odrôd Magdeleine Noire des Charentes a Cabernet Franc. V talianskom regióne Veneto je odroda po prvý krát zmienená v roku 1855 pod názvom Bordò. Hroznu Merlot vyhovujú výhradne svahovité pozemky s maximálnym využitím slnka a tepla. Typický Merlot je rubínovej až tmavo-granátovej farby, odtieň záleží na veľkosti zberu, v chuti je patrný nízky obsah kyselín, plnosť, hebkosť, vláčnosť, dlhé doznievanie.

Víno Merlot sa ľahko a príjemne pije a pre svoju hebkosť a vláčnosť je obľúbené aj u konzumentov, ktorí by sa trieslovitých červených vín nenapili pre zložitosť chuťových vnemov.

Zber tohto čierno-modrého hrozna prebieha v druhej polovici septembra. Ku koncu zrenia v ňom rýchlo pribúda obsah cukru a ubúdajú kyseliny.
Macerácia trvá 12-15 dní pri kontrolovanej teplote nepresahujúcej 25-27°C.
Hrozno Merlot
Hrozno Merlot
Hrozno Merlot


Botter - Veneto

HROZNO: Merlot
VINICE: Veneto
ZBER: druhá polovica septembra
OBSAH ALKOHOLU: 12%
TEPLOTA PODÁVANIA: 18-20°C


Vinice Botter
Casa Vinicola Botter

Hovorí sa, že dobré víno potrebuje čas, aby odovzdalo svoje kvality, ale určite tiež potrebuje obetavosť a dôsledné úsilie. Botter sa môže spoľahnúť na tradíciu takmer sto rokov, počas ktorých sa tri generácie s veľkou vášňou oddávali tvoreniu vína a dali mu celé svoje srdce.
Spoločnosť bola založená v roku 1928 Carlom Botterom. Od toho času sa môže spoločnosť Botter pochváliť oceneniami svojich vín na medzinárodnej úrovni. Vinice Botter sú vo viacerých oblastiach Talianska (Veneto, Apúlia, Sicília), čím vytvárajú stopovú mapu talianskej vínnej kultúry.