(0)31 / 38 131 70  (0)905 247 655
 

Parmigiano Reggiano 200g - 12 months

  • 5.59 € with Tax
  • 4.66 € ex Tax

Weight: 200.00g

Brand:

Product Code: 1116

EAN: 8002710402008

Availability: In Stock

Info for larger orders
Number of pieces in a carton: 15
Pravý parmezán kalibrovaný.

Tvrdý syr s 12-mesačným zrejúcim procesom, stredne tučný.
Parmigiano Reggiano


Zloženie: surové kravské mlieko, soľ, syridlo.
Tuk v sušine: min. 32%

Výživové hodnoty na 100g výrobku: energia 1682kJ / 402kcal, tuky 30g - z toho nasýtené mastné kyseliny 20g, sacharidy 0g - z toho cukry 0g, bielkoviny 32g, soľ 1.6g .
Parmigiano Reggiano
Ochrannou známkou Parmigiano Reggiano môže byť označený len syr, ktorý bol vyrobený, premenený a spracovaný v oblasti pôvodu podľa starých remeselných a tradičných metód definovaných prísnym predpisom, ktorý ukladá presné výrobné metódy, kontrolované kŕmenie dobytka a pravidlá pre kvalitatívny výber. Syr môže byť značkovaný najskôr až na konci dvanásteho mesiaca jeho zrenia.
PARMEZÁN

Parmezán (tal. Parmigiano Reggiano) je veľmi tvrdý taliansky syr typu "GRANA". Syr sa vyrába v oblastiach kraja Emilia-Romagna.

Syry sa formujú do zavalitých bochníkov v tvare bubna, pripomínajúceho malé pivové sudy. Kôra parmezánu je lesklá zlatohnedej farby a veľkým písmom je na nej meno syra. Cesto má peknú slamovožltú farbu a krehkú zrnitú a štiepateľnú štruktúru, ktorá zrením tvrdne. Zrnitosť syra je hviezdicovitá, preto sa veľmi ťažko krája nožom. Vôňa má arómu hrozienok a sušeného ovocia s vínom. Syr má hutnú a šťavnatú chuť so slaným nábojom, ktorá doznieva v ústach veľmi dlho. Štruktúra parmezánu je bohatá na kryštály kazeínu.

Parmezán sa vyrába výhradne z nepasterizovaného mlieka a iba v období medzi 1. aprílom a 11. novembrom. Na začiatku výrobného procesu sa zmieša mlieko z predchádzajúceho večera s čiastočne odtučneným raňajším mliekom. Do zmesi sa pridá iniciačná kultúra a mlieko sa zohreje.

Keď obsah kyseliny mliečnej dosiahne požadovanú úroveň, pridá sa syridlo. Mlieko sa veľmi rýchlo zrazí. Tvaroh sa obráti a špeciálnym nástrojom s ostrými hranami, ktorý sa nazýva spino alebo tŕň, sa rozreže na kúsočky veľkosti obilného zrna. Keď sa tvaroh zohreje, klesne na dno syrového kotla a vytvorí tam celistvú masu. Tá sa z kotla vyberie do mušelínu, vloží do formy a zľahka lisuje. Potom sa na bochník vtlačí meno syra. Nakoniec sa parmezán namočí do slaného roztoku a uskladní na zrenie.