(0)31 / 38 131 70  (0)905 247 655
 

VIGNAQUARDA Pecorino Terre di Chieti IGT 750ml

  • 10.99 € with Tax
  • 9.16 € ex Tax
VIGNAQUARDA Pecorino Terre di Chieti IGT 750ml

Weight: 0.75L

Brand:

Product Code: 9061

Availability: In Stock

Info for larger orders
Number of pieces in a carton: 6
VIGNAQUARDA Pecorino
Víno slamovo žltej farby so zlato-zelenkavými odleskmi.

VIGNAQUARDA Pecorino IGT Terre di Chieti je perfektne vyvážené víno s intenzívnymi tónmi zeleného čaju a zrelej broskyne, s dobre štruktúrovanou a pretrvávajúcou chuťou v ústach.

Víno tvorí staroveká odroda Pecorino, ktorá pravdepodobne vznikla ako divá réva rastúca v pohorí Sibillini a nakoniec bola domestikovaná pre výrobu vína.
Vinice sa nachádzajú južne od mesta Chieti, medzi Jadranským morom a masívom Majella, v nadmorskej výške 110 až 350 metrov. Nachádza sa tu perfektná mikroklíma pre odrody hrozna Pecorino. Pôda je tu ílovitá a vápencová s priemerným výnosom 70 metrických centov na hektár.
Hrozno sa zbiera výlučne ručne v tretej dekáde septembra, nasleduje starostlivý výber strapcov. Víno dozrieva v nádržiach z nehrdzavejúcej ocele.

VIGNAQUARDA Pecorino je vynikajúce ako aperitív, ale tiež sa výborne páruje s rybími pokrmami a hydinou.Kde sa pestuje hrozno
Odroda: Pecorino IGT 100%
Oblasť: Chieti (Abruzzo)
Zber: tretia dekáda septembra
Teplota podávania: 9-11°C
Alkohol: 13,5%


Collefrisio
Cantina Collefrisio

Vinárstvo Collefrisio sa narodilo v kopcoch Frisa v Abruzze, zo spojenia Amedea De Luca a Antonia Patricelliho, vinárov tretej generácie. Vinárstvu, ktoré je položené v zemepisnom pásme vhodné na pestovanie viniča a výrobu vína, sa podarilo spojiť vysokokvalitný štandard s konzistentným počtom fliaš z viacerých viníc s celkovou rozlohou 35 hektárov, čím sa stalo stredne malým podnikom s orientáciou na kvalitné vína, pružne reagujúcim na požiadavky trhu. Collefrisio je schopné interne riadiť celý výrobný proces od zberu hrozna až po logistiku so zásielkami pre celý svet. Ponuka pre zákazníkov je doplnená o veľkolepú degustačnú miestnosť a rôzne vinárske podujatia.