(0)31 / 38 131 70  (0)905 247 655
 

VIGNAQUARDA Passerina Terre di Chieti IGT 750ml

  • 10.99 € with Tax
  • 9.16 € ex Tax
VIGNAQUARDA Passerina Terre di Chieti IGT 750ml

Weight: 0.75L

Brand:

Product Code: 9059

Availability: In Stock

Info for larger orders
Number of pieces in a carton: 6
VIGNAQUARDA Falanghina
Svetlé víno slamovožltej farby so zelenými odleskmi.

Víno s intenzívnymi citrusovými tónmi bergamotu a bielych kvetov stredomorského maku. Víno s dobrou štruktúrou a jemným kyslým rámom.

Tvorí ho odroda Passerina, ktorá sa zbiera výlučne ručne. Nasleduje macerácia prebiehajúca pri nízkych teplotách a alkoholová fermentácia s riadenou teplotou v nádržiach z nehrdzavejúcej ocele. Víno potom dozreje vo fľaši.

Víno VIGNAQUARDA Passerina je vhodné ako aperitív, výborne páruje rybie pokrmy, zeleninové polievky a stredne tučné syry.Kde sa pestuje hrozno
Odroda: Passerina 100%
Oblasť: Abruzzo
Zber: koniec septembra
Teplota podávania: 9-11°C
Alkohol: 12,5% (ročník 2018)


Collefrisio
Cantina Collefrisio

Vinárstvo Collefrisio sa narodilo v kopcoch Frisa v Abruzze, zo spojenia Amedea De Luca a Antonia Patricelliho, vinárov tretej generácie. Vinárstvu, ktoré je položené v zemepisnom pásme vhodné na pestovanie viniča a výrobu vína, sa podarilo spojiť vysokokvalitný štandard s konzistentným počtom fliaš z viacerých viníc s celkovou rozlohou 35 hektárov, čím sa stalo stredne malým podnikom s orientáciou na kvalitné vína, pružne reagujúcim na požiadavky trhu. Collefrisio je schopné interne riadiť celý výrobný proces od zberu hrozna až po logistiku so zásielkami pre celý svet. Ponuka pre zákazníkov je doplnená o veľkolepú degustačnú miestnosť a rôzne vinárske podujatia.