(0)31 / 38 131 70  (0)905 247 655
 

VIGNAQUARDA Falanghina Terre di Chieti IGT 750ml

  • 10.99 € with Tax
  • 9.16 € ex Tax
VIGNAQUARDA Falanghina Terre di Chieti IGT 750ml

Weight: 0.75L

Brand:

Product Code: 9060

Availability: In Stock

Info for larger orders
Number of pieces in a carton: 6
VIGNAQUARDA Falanghina
Svetlé víno slamovožltej farby so zelenými odleskmi.

Zaujímavé víno pre svoju intenzívnu vôňu s tónmi banánov, jahôd a citrusových plodov, na pozadí s náznakmi zeleného čaju. Na poschodí harmonické a vyvážené, s uhladenými minerálnymi tónmi a jemnou kyslosťou, s dlhotrvajúcou dochuťou.

Víno tvorí odroda Falanghina, zbieraná na konci septembra, výlučne ručne. Nasleduje macerácia prebiehajúca pri nízkych teplotách a alkoholová fermentácia s riadenou teplotou v nádržiach z nehrdzavejúcej ocele. Víno potom dozreje vo fľaši.

VIGNAQUARDA Falanghina dobre páruje údeniny, biele lazane, rizotá a syry stredného veku.Kde sa pestuje hrozno
Odroda: Falanghina IGT 100%
Oblasť: Abruzzo
Zber: posledných 10 dní v septembri
Teplota podávania: 9-11°C
Alkohol: 13,5% (ročník 2018)


Collefrisio
Cantina Collefrisio

Vinárstvo Collefrisio sa narodilo v kopcoch Frisa v Abruzze, zo spojenia Amedea De Luca a Antonia Patricelliho, vinárov tretej generácie. Vinárstvu, ktoré je položené v zemepisnom pásme vhodné na pestovanie viniča a výrobu vína, sa podarilo spojiť vysokokvalitný štandard s konzistentným počtom fliaš z viacerých viníc s celkovou rozlohou 35 hektárov, čím sa stalo stredne malým podnikom s orientáciou na kvalitné vína, pružne reagujúcim na požiadavky trhu. Collefrisio je schopné interne riadiť celý výrobný proces od zberu hrozna až po logistiku so zásielkami pre celý svet. Ponuka pre zákazníkov je doplnená o veľkolepú degustačnú miestnosť a rôzne vinárske podujatia.