(0)31 / 38 131 70  (0)905 247 655
 

Sardelky v oleji 80g

  • 2.39€ with Tax
  • 1.99€ ex Tax
Sardelky v oleji 80g

Weight: 80.00g

Brand:

Product Code: 4076

Availability: In Stock

Info for larger orders
Number of pieces in a carton: 12
Sardelky v olivovom oleji.

Sardela je malá, rýchlo rastúca ryba, ktorá sa zhromažďuje vo veľkých húfoch pri hladine vody. Jej chuť a vôňa je veľmi aromatická. Je nakladaná do olejových zmesí s korením, ktoré ešte viac podtrhuje jej chuť. Rozpoznáte ju podľa lesklého pruhu na boku.

Zloženie: ančovičky – filety (Engraulis Encrasicolus), olivový olej (49%), soľ.

Výživové hodnoty na 100g výrobku: energia 863kJ / 206kcal, tuky 10g - z toho nasýtené mastné kyseliny 2g, sacharidy 0g - z toho cukry 0g, bielkoviny 29g, soľ 15g .

Varenie so sardelkami

So sardelami sa môžete skutočne vyhrať. Môžete ich obaliť v cestíčku a smažiť, piecť alebo podávať ako tapas s olivami alebo jalapeňos s papričkami. Zachutí vám z nich aj rybia pomazánka.
Sardelky patria k prísadám, ktoré obsahujú dokonalú piatu základnú chuť, tzv. umami. Využijete ju k ozvláštneniu chuti najrôznejších omáčok a často je pridávaná aj na pizzu.

Sardela obsahuje omega 3 mastné kyseliny, ktoré sú pre nás veľmi dôležité. Ich mäso je tiež bohaté na vápnik a železo.

Rybolov sardeliek BRIBON

Sardela
Porty baskickej rybárskej flotily sa podieľajú od apríla do júna na love slávnych sardel z Kantabrijského mora. Na rybárčenie sa používajú tradičné kruhové siete, do ktorých sa chytajú iba sardely plávajúce na vodnej hladine, bez toho aby došlo k poškodeniu morského dna. Sardelka z Kantabrijského mora, ktorá je známa pre svoju kvalitu a konzistenciu, zreje podľa baskickej tradície pod tlakom v sudoch v slanom náleve a po 6/8 mesiacov je ručne spracovávaná.
Z lovu sa vyberajú iba tie najlepšie sardely a v každom procese výroby je dávaný dôraz na kvalitu.