0918 316 281
 

Mozzarella 100g LAT BRI

  • 1.07 € with Tax
  • 0.89 € ex Tax

Weight: 100.00g

Brand:

Product Code: x1188

EAN: 8002612000012

Availability: Out Of Stock

Info for larger orders
Number of pieces in a carton: 20
Čerstvý syr v náleve, vyrobený z vysoko kvalitného čerstvého mlieka.

Mozzarella je čerstvý, mäkký syr z talianskej Kampánie.

Zloženie: pasterizované mlieko, soľ, mikrobiálne syridlo, mliečne kultúry.
Obsah tuku v sušine: 44%

Výživové údaje na 100g výrobku: Energia 989kJ/ 238kcal, tuky 18g, z toho nasýtené mastné kyseliny 12.4g, sacharidy 1.0g, z toho cukry 1.0g, bielkoviny 18g, soľ 0.6g.

Mozzarella
ČO JE TO MOZZARELLA ...

Mozzarella má tvar oválnej loptičky a uskladňuje sa v miskách alebo pevne uzavretých vreckách obsahujúcich srvátku.

Mozzarela má snehobielu farbu a veľmi tenkú lesklú kôru. Štruktúra mladého syra je pomerne pružná a poddajná a dá sa celkom ľahko krájať. Ako syr zreje, stáva sa mäkším a zintenzívňuje sa jeho chuť.

Mozzarella je syr vyrobený z takzvanej točenej sýreniny. Aby sa mlieko zrazilo, pridáva sa doň iniciačná kultúra a syridlo. Sýrenina sa pokrája na veľmi malé kúsky a nechá sa usadiť. Potom sa vytiahne zo srvátky a miesi sa v horúcej vode, až kým sa z nej nevytvorí hladká a lesklá masa. Z nej sa odkrajujú malé kúsky, formujú sa do loptičiek, namáčajú do slaného roztoku a balia.

... A AKO SA VYRÁBA

Pozrite si jeden z postupov, ako vyrobiť Mozzarellu.

Zdroj: Youtube - Allrecipes.co.uk

CHUŤOVO LADENÁ

Lat Bri
Mozzarella je zážitkom pre viaceré zmysly. Nádherná snehobiela farba, jemná čerstvá aróma, kombinácia príjemnej konzistencie a smotanovej chuti. Ak ste na tento čerstvý syr z Kampánie dostali chuť, siahnite po pravej talianskej mozzarelle značky Lat Bri, vyrobenej tradičnou metódou bez použitia konzervačných látok. Mozzarellu Lat Bri môžete jesť čerstvú ako súčasť sendvičov a šalátov. Tepelná úprava ešte vylepšuje jej možnosti a chuťové kvality. Zatočená v parmskej šunke, ugrilovaná a preliata pikantnou ovocnou omáčkou očarí vašich hostí. Neváhajte ju použiť na pizzu spolu so sušenou šunkou a rukolou, či na cestoviny v paradajkovej omáčke s bazalkou. A ak sa nebojíte experimentovať, skombinujte mozzarellu Lat Bri s grilovanými broskyňami, rukolou a dressingom z oleja, vínneho octu a dijonskej horčice.