0918 316 281
 

Magnifico Rosso Fuoco Primitivo Puglia 750ml

  • 8.59 € with Tax
  • 7.16 € ex Tax

Weight: 0.75L

Brand:

Product Code: 9009

EAN: 8008863072419

Availability: In Stock

Info for larger orders
Number of pieces in a carton: 6
Suché červené víno.

Botter
Magnifico Rosso Primitivo je víno intenzívnej červenej farby s plnou a sviežou chuťou s tónmi zrelého ovocia, s náznakom černíc a čerešní, so sviežou ovocnou vôňou. Hodí sa k bravčovej pečeni, hovädziemu steaku, divine alebo k vyzretým syrom.

Primitivo je nádherne červené víno tmavej farby a vyšším obsahom alkoholu v dôsledku rýchleho dozrievania hrozna. Známejšie je pravdepodobne vďaka svojmu alter-egu Zinfandel, obrovské, zrelé talianske modré hrozno, ktoré je pýchou regiónu Apúlia na juhu Talianska.

Primitivo je tiež fantastické BBQ víno. Miluje bravčové mäso, rebrá, steaky a čokoľvek, čo má veľa jemnej chuti. Pizza je ďalšou vynikajúcou voľbou s týmto báječným vínom.

Primitivo pôvodne pochádza z chorvátskej odrody Crljenak kaštelanski, známej už v 15. storočí. Neskôr bolo dovezené do Talianska a v roku 1800 do Spojených štátov, kde sa mu darilo pod kalifornským slnkom. Víno je tmavé a dozrieva rýchlo, z čoho pochádza aj jeho taliansky názov. V Taliansku sa zbiera už od polovice augusta najneskôr do polovice septembra.
Hrozno primitivo
Hrozno primitivo
Hrozno primitivo


Botter - Puglia

HROZNO: Primitivo
VINICE: Manduria - Puglia
OBSAH ALKOHOLU: 14.5%
TEPLOTA PODÁVANIA: 16-18°C


Vinice Botter
Casa Vinicola Botter

Hovorí sa, že dobré víno potrebuje čas, aby odovzdalo svoje kvality, ale určite tiež potrebuje obetavosť a dôsledné úsilie. Botter sa môže spoľahnúť na tradíciu takmer sto rokov, počas ktorých sa tri generácie s veľkou vášňou oddávali tvoreniu vína a dali mu celé svoje srdce.
Spoločnosť bola založená v roku 1928 Carlom Botterom. Od toho času sa môže spoločnosť Botter pochváliť oceneniami svojich vín na medzinárodnej úrovni. Vinice Botter sú vo viacerých oblastiach Talianska (Veneto, Apúlia, Sicília), čím vytvárajú stopovú mapu talianskej vínnej kultúry.