(0)31 / 38 131 70  (0)905 247 655
 

GELATO VEGANO Gianduja 310g

  • 3.59€ with Tax
  • 2.99€ ex Tax

Weight: 310.00g

Brand:

Product Code: 5088

Availability: In Stock

Info for larger orders
Number of pieces in a carton: 6
callipo
Sójový recept s vegánskymi prísadami, bez obsahu mlieka a živočíšnych tukov.

Chutná talianska zmrzlina s Giandujou vytvorená na báze sóje s rastlinnými prísadami, bez mlieka a živočíšnych tukov.

Jedinečná príchuť Gianduje vhodná aj pre vegánov a konzumentov s intoleranciou laktózy, ktorí sa nechcú vzdať vkusu pravej talianskej zmrzliny.
Zmrzlina je bez obsahu laktózy, lepku, hydrogénových tukov, umelých aróm a farbív, GMO prísad a živočíšnych tukov.

Táto špeciálna príchuť je vyrobená z talianskych lieskových orieškov, ktoré perfektne dopĺňajú ďalšiu zložku Gianduje, ktorou je kakao.

Gianduja
Gianduja je hodvábne hladká čokoláda vyrobená z kakaa a 30% orieškovej pasty. Bola vynájdená v Turíne za Napoleonovej vlády (1796–1814), kedy Napoleon zabránil vstupu britských obchodných lodí do prístavov pod kontrolou francúzskeho loďstva. Vtedy Turín prišiel o zásoby kakaa a výrobcovia čokolády, akým bol aj Michele Prochet, riešili situáciu úpravou svojich čokolád zmiešaním s lieskovými orechmi z kopcov Langhe nachádzajúcimi sa južne od Turína. Základ s giandujou vytvoril turínsky výrobca čokolády Caffarel v roku 1852 z gianduiotta, čo je jemná a tmavá čokoláda s charakteristickým tvarom, ktorý pripomína klobúk Gianduia, piemontskú masku, ktorá predstavuje archetypálnych Piemontčanov, rodákov z tohto talianskeho regiónu, kde sú cukrovinky z lieskových orieškov bežné.
A viete, že aj známa Nutella sa pôvodne volala Pasta Gianduja?

Zloženie: voda, cukor, čokoláda s nugátom 10% (kakaový prášok so zníženým obsahom tuku, pasta z lieskových orieškov z Talianska 3%, cukor, kakaová hmota), glukózový sirup, kokosový olej, kukuričná dextróza, sójové proteíny, emulgátory: mono a diglyceridy mastných kyselín; stabilizátory: karobový prášok, alginát sódny, guarová guma, karagén; prírodná aróma, jedlá soľ.
Môže obsahovať stopy arašidov a škrupinového ovocia.

Výživové hodnoty na 100g výrobku: energia 787kJ / 187kcal, tuky 6.6g - z toho nasýtené mastné kyseliny 4.4g, sacharidy 29g - z toho cukry 28g, bielkoviny 2.5g, soľ 0.19g .

Skladovanie: skladujte pri teplote -18°C.
Gelateria Callipo
Spoločnosť zdedila po tomto území starodávnu tradíciu zmrzlinového umenia. Vysokú kvalitu svojich výrobkov zaručuje použitie vybraných surovín: vysoko kvalitné čerstvé mlieko, kalábrijské figy, sicílske pistácie a ďalšie originálne ingrediencie, ktoré vďaka veľmi bohatým receptom dodávajú zmrzline intenzívnejšie a prirodzenejšie prostredie. Gelateria Callipo prezentuje skutočnú vášeň pre remeslo, ktorá sa spája s modernosťou a absolútnou bezpečnosťou použitých výrobných systémov.