(0)31 / 38 131 70  (0)905 247 655
 

Divoký aljašský losos Keta cca 0.9kg, filety

  • 19.90€ with Tax
  • 16.58€ ex Tax

Weight: 0.90kg

Brand:

Product Code: 2050

Availability: In Stock

Info for larger orders
Number of pieces in a carton: 20
Losos Keta aljašský.

Losos ulovený v ústach divej rieky Yukon, keď je jeho chuť a obsah oleja na svojom vrchole - má bohatú, takmer maslovú chuť, ktorá uľahčuje prípravu tejto ryby.

Je skvelý s ovocnou salsou, pestom alebo zeleninou. Tento losos sa môže tiež podávať na „lôžku“ cestovín, šalátov alebo na varenej zelenine.

Zloženie: plátky lososa, morská soľ.
Mrazené. Vákuovo balené.

losos
KWIK'PAK: LOSOS Z YUKONU
Kwik’pak Fisheries má zaujímavý príbeh hovoriaci o lososovi z rieky Yukon, ktorý bol jedným z najuznávanejších kuchárov sveta označený za „najlepšiu rybu, akú som kedy jedol“.
Tento príbeh sa začína riekou Yukon, najdlhšou riekou na svete produkujúcou lososovi a tradíciami ľudí Yup'ik Eskimo, ktorých sibírsky predkovia sa tu usadili pred viac ako 10 000 rokmi. Rieka Yukon, jej losos a ľudia, ktorí ho lovia, sú medzi aljašskými rybolovmi jedinečné. Rybolov bol základným kameňom dolného Yukonu a lososy uctievali Yup'ik Eskimos, ktorí tu žijú, ako najcennejší zdroj. Ľudia z Yupiku nazvali rieku Yukon „Kwikpak“ (vyslovuje sa kwee'puck). Názov v jazyku Yupik má viacero významov, vrátane Veľkej rieky, Poskytovateľa pre všetkých a Prečo žijeme. Rieka Yukon udržiavala život a zabezpečovala ľuďí, ktorí žijú pozdĺž nej, tisíce rokov.

Dnes je tento jedinečný rybolov posledným indiánskym rybolovom svojho druhu na Aljaške. A zatiaľ čo rybolov sa stále vykonáva podľa starých tradícií, spoločnosť Kwik'pak Fisheries v komunálnom vlastníctve prevádzkuje moderný spracovateľský závod v Emmonaku na Aljaške, kde sa zameriava na prísne normy kvality, aby produkovala najchutnejšieho, najživnejšieho a najudržateľnejšieho lososa na svete, ktorý je tiež plne spätne vysledovateľný až k svojmu zdroju.

Losos z rieky Yukon je skutočne jedinečný. Ryby sa musia plaviť až do 2 000 míľ studenej, nedotknutej vody plávajúcej proti silným prúdom od ústia rieky pri Beringovom mori späť proti prúdu až po Britskú Kolumbiu v Kanade, aby dosiahli svoje rodné neresiská. Žiadny iný losos na Aljaške neskladuje toľko Omega-3 a iných životne dôležitých živín, ktoré ich udržujú na svojej dlhej a prísnej ceste. Rybárske revíry Kwik'pak sa nachádzajú v ústí rieky Yukon v prílivových vodách Beringovho mora, kde ryby prichádzajú do rieky po niekoľkých rokoch strávených v oceáne.
Ryby sa lovia na malých lodiach, spracovávajú sa ihneď po ulovení, naporciujú sa, nasolia a zamrazia. Ich ďalšie spracovanie zabezpečuje vlastný závod v Emmonaku.

Keta z rieky Lower Yukon, má veľmi špecifický nutričný profil. Ryba nezačala svoj život v liahni, je skutočne jedným z posledných behov lososa, ktorý je spravovaný bez umelých „vylepšovacích techník“. Sú to skutoční potomkovia rýb, ktorí do oblasti priviedli prvých obyvateľov Yupiku. Rovnako ako kráľ lososov z Dolného Yukonu, aj Keta má úžasne vysoké nutričné ​​hodnoty. Nezávislé testovanie od medzinárodného laboratória, Bodycote Testing Group Americas (teraz Exova), presvedčivo ukázalo, že losos z rieky Yukon všeobecne obsahuje Omega-3 prospešnejšie ako iný losos. V skutočnosti môžu obsahovať dva až štyrikrát viac Omega-3 ako akékoľvek iné ryby nájdené v databáze USDA. Testovanie tiež ukázalo, že beh Yukon Fall Keta vykazuje vyššie množstvá Omega-3 ako akýkoľvek iný losos alebo morské plody na svete. Výsledky potvrdil aj uznávaný dietológ Dr. Evette Hackman z University of Seattle - Pacific University v Seattli.

Ryba dobrá pre vaše srdce
Nespočetné štúdie za posledných 30 rokov presvedčivo dokázali, že konzumácia stravy bohatej na mastné ryby je spojená s kardiovaskulárnym zdravím. Tento prínos bol kvantifikovaný v správe z roku 2006, ktorú zverejnila Harvardská škola verejného zdravia: „Spotreba rýb znižuje riziko úmrtia na srdcové choroby o 36 percent“. Okrem toho častá konzumácia olejnatých rýb (napríklad lososa) „znižuje celkovú úmrtnosť o 17 percent“, uvádza sa v správe.

Jedlo pre mozog 
Nový objavujúci sa výskum vplyvu Omega-3 (EPA - Kyselina eikosapentaénová a DHA - kyselina dokosahexaénová) naznačuje koreláciu medzi konzumáciou Omega-3 počas tehotenstva a vývojom mozgu plodu. V skutočnosti dnes takmer všetky prenatálne vitamíny obsahujú DHA, ktorá sa teraz vyžaduje ako výživový doplnok v počiatočnej dojčenskej výžive.

Oči by to mali mať!
Je známe, že zraková ostrosť - schopnosť lepšieho videnia - súvisí so stravou s vysokým obsahom Omega-3, ktorá sa vyskytuje v hojnom množstve v lososoch z rieky Yukon.

Dobré pre vašu náladu
Dlhodobé štúdie uskutočňované Národnými inštitútmi zdravia naznačujú silnú pozitívnu koreláciu medzi spotrebou rýb a pozitívnym sociálnym správaním. Nedostatočná konzumácia morských živočíchov súvisí s poruchami správania a nálady.

Posilnenie imunitného systému
Spotreba morských plodov je spojená so silným imunitným systémom. Odborníci sa domnievajú, že Omega-3 a vitamín D v rybách, ako je napríklad losos, prispievajú k tomuto zisteniu.

Cukrovka, rakovina a iné chronické ochorenia
Zatiaľ čo výskum týchto chorôb a stavov je stále v plienkach, niektorí vedci sa teraz domnievajú, že spotreba morských plodov a strava s vysokým obsahom Omega-3 môže chrániť pred určitými chronickými chorobami a stavmi.
Quyana!