(0)31 / 38 131 70  (0)905 247 655
 

Confronto Rosso 750ml

  • 21.49 € with Tax
  • 17.91 € ex Tax
Confronto Rosso 750ml

Weight: 0.75L

Brand:

Product Code: 9056

Availability: In Stock

Info for larger orders
Number of pieces in a carton: 6
Confronto Rosso
Červené víno hlbokej rubínovej farby s fialovými odleskmi.

Confronto Rosso je komplexné víno, plné, mäkké a zamatové, s dlhotrvajúcou dochuťou.
Mierne korenistá ovocná vôňa s tónmi slivky a černice v kombinácii s malými tónmi zrelých čerešní a jemným nádychom kubánskej papriky, v pozadí so vzdialeným nádychom kvetov. V ústach ovocné, šťavnaté, mäsité, trochu gurmánske, má krásny kyslý rámec a jemnú sviežosť. Na poschodí toto víno vyjadruje tóny červených ríbezlí, červených čerešní a malých tónov čiernych ríbezlí spojených s veľmi diskrétnym náznakom čiernej olivy a sladkého korenia. Taníny sú jemné a mierne pevné.

Víno sa maceruje v nádržiach z nehrdzavejúcej ocele, následne dozrieva 10 mesiacov vo fľaši.

Confronto Rosso je ideálny spoločník ku grilovanému alebo pečenému červenému mäsu, zverine, jahňacine, cestovinám s bohatou omáčkou, rizotu s hríbmi, tiež k zrelým syrom.Kde sa pestuje hrozno
Odroda: Montepulciano d’Abruzzo, Primitivo di Manduria
Oblasť: Abruzzo
Zber: Montepulciano - druhá polovica októbra, Primitivo - druhá polovica septembra
Teplota podávania: 16-18°C
Alkohol: 14%


Collefrisio
Cantina Collefrisio

Vinárstvo Collefrisio sa narodilo v kopcoch Frisa v Abruzze, zo spojenia Amedea De Luca a Antonia Patricelliho, vinárov tretej generácie. Vinárstvu, ktoré je položené v zemepisnom pásme vhodné na pestovanie viniča a výrobu vína, sa podarilo spojiť vysokokvalitný štandard s konzistentným počtom fliaš z viacerých viníc s celkovou rozlohou 35 hektárov, čím sa stalo stredne malým podnikom s orientáciou na kvalitné vína, pružne reagujúcim na požiadavky trhu. Collefrisio je schopné interne riadiť celý výrobný proces od zberu hrozna až po logistiku so zásielkami pre celý svet. Ponuka pre zákazníkov je doplnená o veľkolepú degustačnú miestnosť a rôzne vinárske podujatia.