(0)31 / 38 131 70  (0)905 247 655
 

Confronto Bianco 750ml

  • 17.88 € with Tax
  • 14.90 € ex Tax
Confronto Bianco 750ml

Weight: 0.75L

Brand:

Product Code: 9057

Availability: In Stock

Info for larger orders
Number of pieces in a carton: 6
Svetlé víno slamovožltej farby so zelenými odleskmi.

Sprievodcom tohto vína je výrazná ovocná vôňa s tónmi jablka, ananásu, harmančeku a moruše. Ma vynikajúcu štruktúru, je konzistentné a pretrvávajúce na podnebí.

Majellove majestátne hory a nedotknuté pobrežie Jadranského mora ohraničujú pôsobivú kopcovitú krajinu malého mesta Frisa, kde sa vinice Collefrisio rozkladajú na ploche 35 hektárov. Tu dozrievajú hrozná Pinot Grigio a Pecorino, ktoré tvoria veľmi úspešnú partiu skvelého vína Confronto Bianco - je to stretnutie dvoch odrôd zo starého a nového sveta.
Hrozná sa zbierajú výlučne ručne, nasleduje macerácia, ktorá prebieha pri nízkych teplotách a alkoholová fermentácia s riadenou teplotou v nádržiach z nehrdzavejúcej ocele. Víno potom dozreje vo fľaši.

Confronto Bianco je vynikajúci spoločník k pochúťkam ako sú napríklad pečené bravčové mäso s jablkami, avšak skvelo dopĺňa aj cestoviny, vegetariánske jedlá alebo rybie špeciality. Vhodné je tiež k predjedlám, občerstveniu a samozrejme aj ako aperitív.Kde sa pestuje hrozno
Odroda: Pinot Grigio 50%, Pecorino 50%
Oblasť: Abruzzo
Zber: približne prvá dekáda októbra
Teplota podávania: 9-10°C
Alkohol: 13,5% (ročník 2016)


Collefrisio
Cantina Collefrisio

Vinárstvo Collefrisio sa narodilo v kopcoch Frisa v Abruzze, zo spojenia Amedea De Luca a Antonia Patricelliho, vinárov tretej generácie. Vinárstvu, ktoré je položené v zemepisnom pásme vhodné na pestovanie viniča a výrobu vína, sa podarilo spojiť vysokokvalitný štandard s konzistentným počtom fliaš z viacerých viníc s celkovou rozlohou 35 hektárov, čím sa stalo stredne malým podnikom s orientáciou na kvalitné vína, pružne reagujúcim na požiadavky trhu. Collefrisio je schopné interne riadiť celý výrobný proces od zberu hrozna až po logistiku so zásielkami pre celý svet. Ponuka pre zákazníkov je doplnená o veľkolepú degustačnú miestnosť a rôzne vinárske podujatia.